1
/
of
5
Culinary Lavender - Food Grade
Culinary Lavender - Food Grade


Price:
$17.05
Price:
$18.95
Sale price
$17.05
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability





Add the flavor of Provence to your baking and cooking. Culinary lavender is the ingredient you need for both sweet and savory creations. Packaged in a resealable/reusable zip bag, these increments of culinary lavender equal approximately 1 cup volume per ounce of weight -- enough to cook up many recipes. This culinary lavender is grown meticulously and naturally by a family farm in Washington state. It is harvested, dried and sifted. 100% dried culinary-grade lavender. 1 ounce package.

CUSTOM MIXES
We offer CUSTOM Seed Mixes for All Your Projects!
Best Pricing & Advice for Commercial projects
We've got you COVERED for Landscape
Management, Conservation & More!

